Klasa 6 B


Wychowawca mgr  Katarzyna Ślużyńska

Mikołajki

W świątecznym nastroju…
Dnia 29 listopada nasza klasa wybrała się na wycieczkę mikołajkową do Przystani Świętego Mikołaja w Giżycku . W naszą wycieczkę wybraliśmy się z klasą 6a i 5.
Na samym początku do każdej klasy został przydzielony elf. Nasza klasa trafiła
na panią Elf Przewodnik , która przez cały dzień się nami opiekowała . Mieliśmy wiele ciekawych atrakcji, jedną z nich było odwiedzenie św.Mikołaja w jego biurze, gdzie z klasą 5 stoczyliśmy ,,bitwę'' na kolędy , która zakończyła się remisem. Potem odwiedziliśmy jeszcze kilka tajemniczych zakamarków przystani . Po obiedzie ugotowanym przez elfich kucharzy udaliśmy się do igloo na trzydziestominutowy film wyświetlany na suficie i na ścianach igloo. Na koniec naszej wycieczki po przystani dostaliśmy certyfikaty, które oświadczają
o pomyślnym przejściu szkolenia na pomocnika Świętego Mikołaja. Wszyscy wróciliśmy
z uśmiechami na buziach.
W imieniu całej klasy życzę radosnego oczekiwania na pierwszą gwiazdkę, cudownej atmosfery świątecznej, miłego czasu spędzonego z najbliższymi i oczywiście samych najlepszych prezentów pod choinką.
Natasza Sewastynowicz

 

PAMIĘTAMY

Dnia 30.10.2019 byliśmy w Gruszkach uczcić pamiec wszystkich zmarłych,którzy dzielnie walczyli w powstaniu styczniowym oraz mieszkancom puszczy Augustowskiej wywiezionym na obczyznę,zamordowanych przez Gestapo i NKWD,zaginionym bez wiesci za to,że byli Polakami.Posprzątaliśmy groby,zapaliliśmy znicze i złożyliśmy wiązanki zrobione przez

-Weronikę Baranowską

-Jana Wysockiego

-Aleksandrę Karecką

Następnie udaliśmy się na cmentarz i pochyliliśmy się nad grobami zmarłych,którzy oddali życie za naszą ojczyznę.Wróciliśmy do szkoły wykończeni,ale za to nabyliśmy dużo wiedzy,która dla każdego Polaka jest niezbędna.

Aleksandra Karecka

W przededniu Wszystkich Świętych przygotowujemy wiązanki, które złożymy w miejscach pamięci.

Klasa VI B to My!

Samorząd Klasowy 2019/2020:
Przewodniczący: Michał Szebiotko
Zastępca przewodniczącego: Filip Obuchowski
Skarbnik: Natasza Sewastynowicz