Klasa 6 A


Wychowawca mgr Jolanta Klukowska - Milewska

Sprzątanie grobów i miejsc pamięci narodowej.

Kończy się październik, wielkimi krokami zbliżają się 1 i 2 listopada, czyli dni szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Uczniowie naszej szkoły troszczą się nie tylko o pamięć o swoich najbliższych, ale także tych, którzy oddali życie podczas wojny. Dlatego też, wraz z wychowawcami udali się do miejsc pamięci by jak co roku posprzątać znajdujące się tam groby i pomniki pamięci.
Nasza klasa udała się do miejscowości Sucha Rzeczka, aby uporządkować zbiorową mogiłę poległych w starciu pod Okółkiem : Marii Iwanickiej „Małgorzaty „ i siedmiu innych żołnierzy . Uczniowie wygrabili liście oraz usunęli wypalone znicze z pomnika. Następnie złożyli wiązankę , zapalili światełko i odmówili dziesiątek różańca w intencji zamordowanych.
Po dobrze wykonanej pracy, nadszedł czas na chwilę wspólnej zabawy w lesie w pobliżu bazy ZHP.

PIKNIK GŁUSZCOWY
20. 09.2019 r. klasy VI udały się do gajówki „Buduk” w Nadleśnictwie Głęboki Bród na piknik dotyczący głuszca w Puszczy Augustowskiej.
Animatorzy przygotowali dla nas wiele atrakcji: mięliśmy możliwość wykonania breloczków i znaczków pamiątkowych z wybranym zwierzakiem, pomalowania twarzy z motywem zwierzęcym oraz uczestniczenia w animacjach taneczno – ruchowych z elementami kuglarstwa i konkursach ekologicznych .
Dodatkową atrakcją była fotobudka oraz stanowisko z watą cukrową .
Panie z nadleśnictwa przygotowały dla nas słodki poczęstunek w postaci pysznej bułeczki i soczku.
Posileni i wzbogaceni o nową wiedzę ekologiczną zakończyliśmy naszą przygodę z głuszcem.

 

                                               WYCIECZKA PO SUWALSZCZYŹNIE

18.09.2019 r. nasza klasa z wraz z VI b , V i V II wyruszyła na wycieczkę po Suwalszczyźnie. Pierwszym punktem naszej wyprawy był Pomnik ofiar Obławy Augustowskiej 1945 w Gibach, następnie udaliśmy się do Sejn, gdzie zwiedziliśmy Bazylikę Sejneńską z cudowną figurą Matki Boskiej Sejneńskiej i klasztor podominikański. Z Sejn ruszyliśmy do Muzeum Wigier w Starym Folwarku. Kolejnym punktem wycieczki był klasztor pokamedulski nad jeziorem Wigry.
Po obfitym posiłku w Mc Donalds , staraliśmy się stracić kalorie, zdobywając Cisową Górę w Suwalskim Parku Krajobrazowym.
W drodze powrotnej zwiedziliśmy Park Konstytucji oraz Plac Marii Konopnickiej w Suwałkach. Zmarznięci ale pełni nowych wrażeń wróciliśmy do naszych domów.