Klasa 6 A


Wychowawca mgr Jolanta Klukowska - Milewska

PIKNIK GŁUSZCOWY
20. 09.2019 r. klasy VI udały się do gajówki „Buduk” w Nadleśnictwie Głęboki Bród na piknik dotyczący głuszca w Puszczy Augustowskiej.
Animatorzy przygotowali dla nas wiele atrakcji: mięliśmy możliwość wykonania breloczków i znaczków pamiątkowych z wybranym zwierzakiem, pomalowania twarzy z motywem zwierzęcym oraz uczestniczenia w animacjach taneczno – ruchowych z elementami kuglarstwa i konkursach ekologicznych .
Dodatkową atrakcją była fotobudka oraz stanowisko z watą cukrową .
Panie z nadleśnictwa przygotowały dla nas słodki poczęstunek w postaci pysznej bułeczki i soczku.
Posileni i wzbogaceni o nową wiedzę ekologiczną zakończyliśmy naszą przygodę z głuszcem.

 

                                               WYCIECZKA PO SUWALSZCZYŹNIE

18.09.2019 r. nasza klasa z wraz z VI b , V i V II wyruszyła na wycieczkę po Suwalszczyźnie. Pierwszym punktem naszej wyprawy był Pomnik ofiar Obławy Augustowskiej 1945 w Gibach, następnie udaliśmy się do Sejn, gdzie zwiedziliśmy Bazylikę Sejneńską z cudowną figurą Matki Boskiej Sejneńskiej i klasztor podominikański. Z Sejn ruszyliśmy do Muzeum Wigier w Starym Folwarku. Kolejnym punktem wycieczki był klasztor pokamedulski nad jeziorem Wigry.
Po obfitym posiłku w Mc Donalds , staraliśmy się stracić kalorie, zdobywając Cisową Górę w Suwalskim Parku Krajobrazowym.
W drodze powrotnej zwiedziliśmy Park Konstytucji oraz Plac Marii Konopnickiej w Suwałkach. Zmarznięci ale pełni nowych wrażeń wróciliśmy do naszych domów.