Klasa 4


Wychowawca mgr Teresa Sewastynowicz

Uczniowie klasy IV i Va wybrali się do kina w Suwałkach, aby obejrzeć film pt. „Dumbo”. Film należy do gatunku przygodowych i opowiada o losach malutkiego słonika, który urodził się z dużymi uszami i stał się pośmiewiskiem upadającego cyrku. Dzieje się tak do czasu… kichnięcia. Wtedy okazuje się, że Dumbo potrafi latać. Jego losy związane są ludźmi pracującymi w cyrku, gdzie znajduje przyjaciół, dzięki którym wraz ze swoją mamą odzyskuje wolność. Film ukazuje problemy związane z akceptacją, istotą wolności, przyjaźnią, możliwością dokonania wyboru czy odwagą. Uczniowie z przyjemnością obejrzeli wzruszającą historię Dumba i zgodzili się, że warta jest ona poznania.

Pamiętamy o Ojcu Świętym
14 rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II, Papieża - Polaka uczniowie klasy IV uczcili biorąc udział w konkursie wiedzy o Ojcu Świętym oraz w konkursie plastycznym „Dziękuję Ci Ojcze Święty za Ewangelię życia”. Gratulujemy naszej koleżance Michalince, która zajęła I miejsce w konkursie plastycznym.

Bezpieczna droga - Dobrze cię widzieć
Uczniowie klasy IV włączyli się w ogólnopolską kampanię społeczną „Dobrze cię widzieć” w ramach projektu „Bezpieczna droga”, której celem jest przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań poza domem, kształcenie nawyków bezpiecznego i mądrego uczestnictwa w ruchu drogowym. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, w trakcie których obejrzeli animacje pt. „Bieg” i „Górka”, dyskutowali o zachowaniu bohaterów oraz o ich mocnych stronach. Następnie wykonali ćwiczenie „Widać jak na dłoni”, zaprezentowali swoje mocne strony oraz postarali się dostrzec też mocne strony kolegów. Zajęcia zakończyła zabawa „Reporter”. Po zajęciach uczniowie otrzymali plany lekcji oraz kamizelki odblaskowe.

Choinka szkolna
Tańce, zabawy, spotkanie przy wspólnym stole oraz prezenty od Ruchu Pomocników Kościoła w Choszczówce, za które serdecznie dziękujemy.

W krainie filmu
07 lutego 2019 roku uczniowie klasy IV, Vb i VI wybrali się do kina „Iskra” w Augustowie na Multimedialne Widowisko Filmowe pt. „Wehikuł Czasu”. Spektakl zapoznał młodych widzów z zasadami robienia filmu, jego twórcami oraz rodzajami planów filmowych. W widowisku wykorzystano multimedia, filmową kamerę, inteligentne ruchome oświetlenie, estradowe nagłośnienie. Spektakl doskonale spełnił rolę dydaktyczną i rozrywkową

Hej kolęda, kolęda
Uczniowie klasy IV 21 grudnia 2018 roku wzięli udział w spotkaniu opłatkowym. Obejrzeli jasełka przygotowane przez starszych uczniów naszej szkoły, wspólnie ze wszystkimi śpiewali kolędy oraz spotkali się przy wspólnym stole, aby złożyć sobie nawzajem życzenia i podzielić się opłatkiem

Bohaterom na Kresach
Rodzice i uczniowie klasy IV włączyli się w akcję RODACY BOHATEROM, aby wesprzeć polskich Kombatantów na Kresach. Przynieśli wiele produktów, który wzbogaciły zbiórkę. Organizatorzy akcji serdecznie dziękują za hojność.

W Magicznej Krainie Świętego Mikołaja
Dnia 10 grudnia 2018 roku uczniowie klasy IV, Va i VII wybrali się do Kętrzyna. W programie wycieczki była wizyta w konsulacie św. Mikołaja. Powstał on w miejscu, gdzie od wielu lat Firma Doroszko produkuje wspaniałe bombki, znane na całym świecie.
Uczestnicy wyjazdu między innymi zobaczyli pokaz dmuchania ozdób ze szkła. Dmuchanie bombek przypomina troszkę robienie baniek mydlanych - tylko temperatura pracy jest nieco wyższa - ok. 700 stopni Celsjusza. Niektórzy mogli sami wydmuchać ze szkła własną ozdobę. Każdy mógł pięknie ozdobić dwie bombki, które zabrał ze sobą do domu. Uczniowie zwiedzili galerię firmy Doroszko, gdzie obejrzeli tysiące ręcznie wykonanych ozdób. Najbardziej zachwyciła królowa lodu – Elza oraz biała suknia panny młodej. Na koniec wszyscy otrzymali ozdobne karty z okolicznościową pieczęcią, na których mogą napisać list do św. Mikołaja. Chętni zakupili w przyzakładowym sklepiku świąteczne pamiątki i zrobili zdjęcia.
Wszyscy ciekawie spędzili czas i przywieźli ze sobą fantastyczne pamiątki w postaci bombek.

 

Andrzejki
Andrzejki to stary ludowy zwyczaj i okazja do dobrej zabawy. W naszej szkole 29.11.2018 roku uczniowie bawili się na dyskotece. Były indywidualne tańce, kółeczko czy pociąg. Zabawę uświetniły przeboje muzyki współczesnej i disco polo. Natomiast następnego dnia były wróżby. Choć uczniowie traktowali je z przymrużeniem oka, to cieszyły się zainteresowaniem. Mogli dowiedzieć się, co ich czeka w przyszłości, jaki będą wykonywać zawód, kto pierwszy spotka swoją sympatię. Czas zabawy minął szybko i trzeba było iść do domu.

Na „Zebraniu”
Uczniowie klasy IV i Vb 22.11.2018r. wybrali się do Augustowa, gdzie w kinie „Iskra” wzięli udział w interaktywnym spektaklu pt. „Zebranie” przygotowanym przez Polski Teatr Dramatyczny. Była to historia o braku tolerancji, ksenofobii i kłamstwie. Uczniowie sami mogli zdecydować – Kto kłamie i dlaczego kłamie? Było to niepowtarzalne, multimedialne, interaktywne, współtworzone przez dzieci przedstawienie.

T.Sewastynowicz.

Pamiętamy o poległych żołnierzach
Listopad to miesiąc, w którym wspominamy zmarłych. W tym czasie odwiedzamy groby naszych najbliższych zmarłych, ale też dbamy o mogiły żołnierzy. Uczniowie odwiedzili miejsce spoczynku dwóch żołnierzy zamordowanych przez sowieckich czołgistów. Posprzątali wokół pomnika, zebrali wypalone i zapalili nowe znicze oraz odmówili Anioł Pański.

Dla Niepodległej
Uczniowie klasy IV wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości w naszej gminie. Najpierw pokonali 1,5 km w „marszobiegu Niepodległości”, potem bawili się na stadionie. Najbardziej podobała się zjeżdżalnia oraz gry i zabawy dla dzieci. Były nagrody oraz pyszna grochówka z wkładką, kotyliony, biało – czerwone chorągiewki i balony. W niedzielę wzięli udział we Mszy Św. oraz w uroczystej akademii „Droga do wolności” przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.

9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 uczniowie naszej klasy dołączyli do kilku milionów innych uczniów i zaśpiewali hymn Polski, włączając się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.

3 listopada 2018 r. w Studzienicznej odbyła się uroczystość z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 13 uczniów klasy IV trzymało biało – czerwone flagi w czasie sadzenia stu dębów.

Wspólna zabawa
Uczniowie naszej klasy po raz pierwszy wzięli udział w szkolnej dyskotece. Wszyscy bawili się doskonale.

18 października 2018 r. uczniowie naszej klasy wzięli udział w akcji

„Milion dzieci odmawia różaniec”

W tle z Niepodległą
Uczniowie IV klasy 15 października 2018 r. wzięli udział w projekcie „W tle z Niepodległą” zorganizowanym przez Panią Barbarę Wasilewską z biblioteki publicznej. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 zespoły i ruszyli w teren, aby odnaleźć ukryte zadania związane z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszyscy z dużym zaangażowaniem rozwiązywali poszczególne zadania i wykazali się wiedzą na ten temat. Podchody zakończyły się w budynku biblioteki, gdzie dzieciaki znalazły słodkie upominki. Udział w zajęciach poszerzył wiedzę uczniów i pozwolił ciekawie spędzić czas.

My czwartacy jesteśmy rozważni,
raz radośni , a raz poważni.
Krystian, Filip, Krzyś i Tomek,
Szymek, Maksio i Sebastian,
Oskar, Piotrek i Adrianek
regularnie się sprzeczają
wszystkich często w nosie mają.
Tylko nasz gospodarz Mati
czasem głośno krzyknie na nich,
by ciągle nie rozrabiali
i grzecznie się zachowywali.
Patrycja, Maja, Majeczka,
Julka, Zuzia, Michalinka
i mała panienka Marlenka
to dziewczyny jak maliny.
Ładne uśmiechy mają
na lekcjach szóstki zbierają.
Pani Teresa całe staranie
wkłada w nasze wychowanie,
w mądre głowy wiedzę wtłacza
małe psoty nam wybacza.
To jest właśnie nasza klasa cała
Razem i osobno wspaniała.