Klasa 4


Wychowawca mgr Teresa Sewastynowicz

Pamiętamy o poległych żołnierzach
Listopad to miesiąc, w którym wspominamy zmarłych. W tym czasie odwiedzamy groby naszych najbliższych zmarłych, ale też dbamy o mogiły żołnierzy. Uczniowie odwiedzili miejsce spoczynku dwóch żołnierzy zamordowanych przez sowieckich czołgistów. Posprzątali wokół pomnika, zebrali wypalone i zapalili nowe znicze oraz odmówili Anioł Pański.

Dla Niepodległej
Uczniowie klasy IV wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości w naszej gminie. Najpierw pokonali 1,5 km w „marszobiegu Niepodległości”, potem bawili się na stadionie. Najbardziej podobała się zjeżdżalnia oraz gry i zabawy dla dzieci. Były nagrody oraz pyszna grochówka z wkładką, kotyliony, biało – czerwone chorągiewki i balony. W niedzielę wzięli udział we Mszy Św. oraz w uroczystej akademii „Droga do wolności” przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.

9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 uczniowie naszej klasy dołączyli do kilku milionów innych uczniów i zaśpiewali hymn Polski, włączając się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.

3 listopada 2018 r. w Studzienicznej odbyła się uroczystość z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 13 uczniów klasy IV trzymało biało – czerwone flagi w czasie sadzenia stu dębów.

Wspólna zabawa
Uczniowie naszej klasy po raz pierwszy wzięli udział w szkolnej dyskotece. Wszyscy bawili się doskonale.

18 października 2018 r. uczniowie naszej klasy wzięli udział w akcji

„Milion dzieci odmawia różaniec”

W tle z Niepodległą
Uczniowie IV klasy 15 października 2018 r. wzięli udział w projekcie „W tle z Niepodległą” zorganizowanym przez Panią Barbarę Wasilewską z biblioteki publicznej. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 zespoły i ruszyli w teren, aby odnaleźć ukryte zadania związane z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszyscy z dużym zaangażowaniem rozwiązywali poszczególne zadania i wykazali się wiedzą na ten temat. Podchody zakończyły się w budynku biblioteki, gdzie dzieciaki znalazły słodkie upominki. Udział w zajęciach poszerzył wiedzę uczniów i pozwolił ciekawie spędzić czas.

My czwartacy jesteśmy rozważni,
raz radośni , a raz poważni.
Krystian, Filip, Krzyś i Tomek,
Szymek, Maksio i Sebastian,
Oskar, Piotrek i Adrianek
regularnie się sprzeczają
wszystkich często w nosie mają.
Tylko nasz gospodarz Mati
czasem głośno krzyknie na nich,
by ciągle nie rozrabiali
i grzecznie się zachowywali.
Patrycja, Maja, Majeczka,
Julka, Zuzia, Michalinka
i mała panienka Marlenka
to dziewczyny jak maliny.
Ładne uśmiechy mają
na lekcjach szóstki zbierają.
Pani Teresa całe staranie
wkłada w nasze wychowanie,
w mądre głowy wiedzę wtłacza
małe psoty nam wybacza.
To jest właśnie nasza klasa cała
Razem i osobno wspaniała.