Klasa 8


Wychowawca mgr Marta Romańczuk

WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU

W dniu 12 grudnia uczniowie klasy siódmej i ósmej,członkowie Szkolnego Koła Caritas oraz ministranci wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Po drodze zatrzymaliśmy się w miejscowości Suchowola z wizytą w Izbie Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie przeszliśmy do obeliska, który stanowi geograficzny środek Europy.
Niesamowitych wrażeń dostarczyła nam pobyt w Papugarni ARA, w której mogliśmy obserwować, dotykać i karmić unikatowe gatunki ptaków. Kolejnym punktem wizyt w Białymstoku był Jamper Parku , tam na nauka salt, figlaków i innych ewolucji.
Wyjazd był udany, w miłej atmosferze z duża dawką śmiechu.
Klasa VIII

POWIATOWY SUKCES MŁODZIEŻY
ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PŁASKIEJ

3 grudnia 2019r. dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Płaskiej po raz kolejny wzięły udział w międzyszkolnym powiatowym konkursie czytelniczym organizowanym przez Augustowskie Placówki Kultury - Bibliotekę Publiczną i Zespół Szkół Społecznych STO. W tym roku były to Potyczki z „Jeżycjadą” Małgorzaty Musierowicz. Konkurs miał na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży, zdobywanie umiejętności pracy w zespole, rozwijanie kreatywności poprzez poszukiwanie rozwiązań zadań opartych na tekstach literackich i integrowanie uczniów przez wspólną zabawę i rywalizację. Drużyny wykonywały szereg ciekawych zadań, podczas których musiały wykazać się znajomością konkursowych tekstów, pomysłowością i umiejętnością współdziałania.
Od wielu edycji nasza szkoła melduje się w czołówce wśród laureatów tego konkursu. W tym roku także. Udział wzięło 11 szkół z całego powiatu. Drużyna z naszej szkoły ponownie zdobyła I miejsce! W skład zwycięskiej ekipy wchodzili: Martyna Ślużyńska, Aleksandra Wiśniewska i Olaf Bazylewicz – kl.VIII. Druga drużyna, w składzie: Julia Kuźnicka, Maja Puczyłowska i Bartosz Byliński – kl.VII, zajęła miejsce tuż za podium. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody książkowe. Młodzież w okresie przygotowawczym opieką otoczyły Panie: Edyta Skubis – nauczyciel bibliotekarz i Teresa Sewastynowicz – polonistka.
GRATULUJEMY!
Edyta Agnieszka Skubis

Udział w akcji "Wspólne śpiewanie hymnu"

Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych dnia 29.10.2019 roku wzięliśmu udział w akcji „ Ocalić od zapomnienia” postanowiliśmy uporządkować groby poległych oraz groby zmarłych, którmyi nikt się nie opiekuje. Pojechaliśmy z nauczycielami do Studzienicznej i uporządkowaliśmy miejsca wokół pomników, wskazanych przez księdza proboszcza. Nastepnie złożyliśmy hołd zmarłym. Odmówiliśmy wspólnie modlitwę oraz zapaliliśmy symboliczny znicz. Pamiętajmy i zawsze dziękujmy tym, którzy oddali życie za Polskę to dzięki nim znajdujemy się tu gdzie jesteśmy !
Sylwia Naumowicz