Klasa 7


Wychowawca mgr Marta Romańczuk

Dnia 17.05.2019r. odbyła się XXIV piesza pielgrzymka naszej szkoły do Studzienicznej a zarazem XV pielgrzymka podlaskiej rodziny szkół im.Jana Pawła II do tejże miejscowości.
Wszystko odbyło się pod opieką duchową ks.Wojciecha Serowika ,straży granicznej oraz naszych pań katechetek.
Po dotarciu na miejsce uczestniczyliśmy we Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jerzego Mazura.
Całe wydarzenie było zorganizowane, aby uczcić 20 rocznicę wizyty Jana Pawła II w naszej parafii oraz rocznicę urodzin patrona naszej szkoły.Jednocześnie mogliśmy zobaczyć oraz zjeść posiłek przy stole zrobionym z najdłuższej deski na Podlasiu.Można było także zaśpiewać ,,Barkę”-ulubioną pieśń papieża-Polaka wraz z biskupem ełckim przy pomniku patrona tego spotkania.
Wszystkich zapraszamy do pójścia z nami za rok.

Olaf B

 

Udział w projekcie

"Bezpieczna droga" - Dobrze Cię widzieć.

 

Choinka szkolna 2019. Dziękujemy za prezenty

dla Ruchu Pomocników Matki Kościoła z Choszczówki

100 Dębów na Stulecie Niepodległości
W dniu 03. Listopada 2018r. 12 uczniów naszej klasy wzięło udział w obchodach 100 rocznicy Odzyskania Niepodłegłości. Tego dnia po uroczystej mszy świętej w Studzienicznej ruszyliśmy w marszu niepodległości z biało-czerwonymi flagami. Upamiętnienia tego wydarzenia było posadzenie 100 dębów w kształcie litery V było to chwile wzruszające i niezapomniane dla nas młodych Polaków. W ten sposób okazaliśmy szacunek i pamięć wszystkim tym którzy oddali życie za naszą ojczyznę.
Joanna Rzodkiewicz.

Pamiętamy o bohaterach Ojczyzny... Dnia 29.10.2018 roku wybraliśmy się na pomnik żołnierzy Armii Karajowej w Suchej Rzeczce, aby zrobić porządki wokół niego wraz z panią Martą i z panem Ryszardem. Po posprzątaniu odmówiliśmy Dziesiątek Różańca i modlitwę Anioł Pański. Na zakończenie pan Ryszard opowiedział nam historie o ofiarach którym jest poświęcony ten pomnik i którzy zostali tam pochowani. "NIECHAJ ŚMIERĆ ICH OFIARNA BĘDZIE WIECZNIE ŻYWYM PRZYKŁADEM MIŁOŚCI OJCZYZNY CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!".

Obchody dnia Jana Pawła II Dnia 22 października 2018r wybraliśmy się do pomnika Jana Pawła II w miejscowości Gorczyca , aby położyć wiązankę kwiatów zrobioną przez uczennice i uczcić 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Święty Jan Paweł II jest patronem naszej szkoły i jest wzorem do naśladowania

W dniu 21 września obecnego roku, wraz z całą klasą VII i Panem Ryszardem Romańczukiem wybraliśmy się na grób trzech nieznanych żołnierzy. Celem naszej wyprawy było posprzątanie grobu i placu wokół niego. Przede wszystkim pragnęliśmy uczcić 69 rocznicę napaści ZSRR na Polskę i oddać hołd poległym żołnierzom. Kończąc spotkanie przy grobie zapaliliśmy znicz i odmówiliśmy modlitwę „Anioł Pański'' za zmarłych.
Zawsze powinniśmy upamiętniać wydarzenia, które miały miejsce kilkadziesiąt lat temu, wspominając ich w naszych modlitwach i odwiedzaniem miejsc ich spoczynku.

Martyna Ślużyńska
Sylwia Naumowicz