Klasa 6


Wychowawca mgr Agata Pomichter

Wiosenne ognisko klasowe i nauka gry w palanta - 1 kwietnia

Obchody czternastej rocznicy odejścia Jana Pawła II :
konkurs plastyczny, konkurs wiedzy oraz część artystyczna oraz zapalenie znicza pod pomnikiem upamiętniającym wizytę Jana Pawła II w Gorczycy

 

Knagur matematyczny 2019 - 21 marca 2019

Naszą klasę reprezentowało - 7 osób - Bartosz Byliński, Kacper Ciężkowski, Krzysztof Klejps, Julia Kuźnicka, Maja Puczyłowska, Franciszek Salwocki i Mateusz Zdancewicz

Wiosenne rozgrywki sportowe z okazji - 21 marca - pierwszego dnia wiosny

Dar Juniora dla Seniora
W marcu dziewczynki należące do Caritas ogłosiły w klasie zbiórkę - jałmużnę jako dar serca dla potrzebujących seniorów.

                                        Klasowy Dzień Kobiet - 8 marca 2019
- dziewczęta miały do wykonania zadania, które punktowali chłopcy: rozpoznawanie muzyki filmowej, dmuchanie balonów, rozpoznawanie miejsc na świecie, nazywanie narzędzi oraz eleganckie poruszanie się
- najwięcej punktów zdobyła - Maja Puczyłowska

 

                                  

 

Realizacja programu "Dobrze Cię widzieć" - 13 luty 2019

WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA DO MUZEUM MLEKA W GRAJEWIE

Dnia 6 grudnia 2018r. nasza klasa wraz z klasą 5B wybrała się do Muzeum Mleka
w Grajewie. Na początku uczestniczyliśmy w godzinnych warsztatach, gdzie wypalaliśmy na drewnianych krążkach świąteczne wzory, następnie je malowaliśmy.
Potem zwiedzaliśmy muzeum. Doiliśmy krowę, zwiedzaliśmy dawną oborę, dowiedzieliśmy się o wyrobie serów i śmietany, obejrzeliśmy dawne naczynia do ich produkcji dostępne kiedyś w każdym gospodarstwie, zwiedziliśmy bar mleczny i obejrzeliśmy makietę nowoczesnego gospodarstwa mleczarskiego.
Na koniec poznaliśmy wiele informacji dotyczących mleka na przestrzeni wieków i na różnych kontynentach

OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI

Uczniowie klasy 6 wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości w naszej gminie i szkole.
Pierwszego dnia obchodów – w sobotę – wzięli udział w Marszobiegu dla Niepodległej, a następnie bawili się na stadionie szkolnym.
W niedzielę 11 listopada uroczystości rozpoczęła Msza Św., gdzie uczniowie naszej klasy trzymali flagi narodowe, następnie wzięli udział a akademii „Droga do wolności”.

3 listopada uczestniczyliśmy w wydarzeniu posadzenia "100 dębów na 100. rocznicę odzyskania niepodległości" w Studzienicznej. Na imprezie byli leśnicy z Nadleśnictw Płaska, Augustów i Szczebra oraz uczniowie z naszej szkoły wraz z wychowawcami. Uroczystość zainaugurował jego Ekscelencja ks. Biskup Jerzy Mazur i dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.
W programie było: posadzenie "Dębu Papieskiego", msza święta za poległych w walce za niepodległość, przejście na powierzchnię, gdzie nastąpi sadzenie dębów, posadzenie dębów, odsłonięcie pamiątkowego obelisku.

W ten szczególny czas opiekujemy się mogiłami żołnierzy, sprzątamy, palimy znicze, przynosimy kwiaty, wspominamy ich losy i modlimy się za nich. Dziękujemy też mamie naszej koleżanki - Magdy Rzodkiewicz za wspaniały wieniec, który złożyliśmy na mogile.

DZIEŃ CHŁOPAKA
2 października 2018 obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka – na sportowo, na Sali gimnastycznej. Wcześniej – na biwaku – wszyscy chłopcy dostali słodkie niespodzianki i medale.

BIWAK W WIGIERSKIM PARKU NARODOWYM W BRYZGLU
W dniach 27 – 28 września 2018 klasa 6 była na 2- dniowym biwaku w pensjonacie Niemasówka
Atrakcje:
- przejazd Wąskotorową Kolejką Wigierską
- hodowla owiec wrzosówek
- piesze wycieczki po Wigierskim Parku Narodowym – punkty widokowe
- dyskoteka
- mecz piłki nożnej
- plac zabaw
- ognisko z kiełbaskami
Serdecznie dziękujemy Dorocie i Krzysztofowi Kuźnickim za zaproszenie i pomoc w organizacji biwaku.