Klasa 6


Wychowawca mgr Agata Pomichter

WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA DO MUZEUM MLEKA W GRAJEWIE

Dnia 6 grudnia 2018r. nasza klasa wraz z klasą 5B wybrała się do Muzeum Mleka
w Grajewie. Na początku uczestniczyliśmy w godzinnych warsztatach, gdzie wypalaliśmy na drewnianych krążkach świąteczne wzory, następnie je malowaliśmy.
Potem zwiedzaliśmy muzeum. Doiliśmy krowę, zwiedzaliśmy dawną oborę, dowiedzieliśmy się o wyrobie serów i śmietany, obejrzeliśmy dawne naczynia do ich produkcji dostępne kiedyś w każdym gospodarstwie, zwiedziliśmy bar mleczny i obejrzeliśmy makietę nowoczesnego gospodarstwa mleczarskiego.
Na koniec poznaliśmy wiele informacji dotyczących mleka na przestrzeni wieków i na różnych kontynentach

OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI

Uczniowie klasy 6 wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości w naszej gminie i szkole.
Pierwszego dnia obchodów – w sobotę – wzięli udział w Marszobiegu dla Niepodległej, a następnie bawili się na stadionie szkolnym.
W niedzielę 11 listopada uroczystości rozpoczęła Msza Św., gdzie uczniowie naszej klasy trzymali flagi narodowe, następnie wzięli udział a akademii „Droga do wolności”.

3 listopada uczestniczyliśmy w wydarzeniu posadzenia "100 dębów na 100. rocznicę odzyskania niepodległości" w Studzienicznej. Na imprezie byli leśnicy z Nadleśnictw Płaska, Augustów i Szczebra oraz uczniowie z naszej szkoły wraz z wychowawcami. Uroczystość zainaugurował jego Ekscelencja ks. Biskup Jerzy Mazur i dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.
W programie było: posadzenie "Dębu Papieskiego", msza święta za poległych w walce za niepodległość, przejście na powierzchnię, gdzie nastąpi sadzenie dębów, posadzenie dębów, odsłonięcie pamiątkowego obelisku.

W ten szczególny czas opiekujemy się mogiłami żołnierzy, sprzątamy, palimy znicze, przynosimy kwiaty, wspominamy ich losy i modlimy się za nich. Dziękujemy też mamie naszej koleżanki - Magdy Rzodkiewicz za wspaniały wieniec, który złożyliśmy na mogile.

DZIEŃ CHŁOPAKA
2 października 2018 obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka – na sportowo, na Sali gimnastycznej. Wcześniej – na biwaku – wszyscy chłopcy dostali słodkie niespodzianki i medale.

BIWAK W WIGIERSKIM PARKU NARODOWYM W BRYZGLU
W dniach 27 – 28 września 2018 klasa 6 była na 2- dniowym biwaku w pensjonacie Niemasówka
Atrakcje:
- przejazd Wąskotorową Kolejką Wigierską
- hodowla owiec wrzosówek
- piesze wycieczki po Wigierskim Parku Narodowym – punkty widokowe
- dyskoteka
- mecz piłki nożnej
- plac zabaw
- ognisko z kiełbaskami
Serdecznie dziękujemy Dorocie i Krzysztofowi Kuźnickim za zaproszenie i pomoc w organizacji biwaku.