Klasa 5 A


Wychowawca mgr Jolanta Klukowska - Milewska

Uczniowie klasy IV i Va wybrali się do kina w Suwałkach, aby obejrzeć film pt. „Dumbo”. Film należy do gatunku przygodowych i opowiada o losach malutkiego słonika, który urodził się z dużymi uszami i stał się pośmiewiskiem upadającego cyrku. Dzieje się tak do czasu… kichnięcia. Wtedy okazuje się, że Dumbo potrafi latać. Jego losy związane są ludźmi pracującymi w cyrku, gdzie znajduje przyjaciół, dzięki którym wraz ze swoją mamą odzyskuje wolność. Film ukazuje problemy związane z akceptacją, istotą wolności, przyjaźnią, możliwością dokonania wyboru czy odwagą. Uczniowie z przyjemnością obejrzeli wzruszającą historię Dumba i zgodzili się, że warta jest ona poznania.

SUKCES PIOTRA
Nasz klasowy kolega, Piotr Salwocki , 20 marca 2019 r., zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pożarniczym „ Młodzież Zapobiega Pożarom” w kategorii szkół podstawowych na szczeblu gminnym.
Gratulujemy Piotrowi i życzymy dalszych sukcesów

W Magicznej Krainie Świętego Mikołaja
Dnia 10 grudnia 2018 roku uczniowie klasy IV, Va i VII wybrali się do Kętrzyna. W programie wycieczki była wizyta w konsulacie św. Mikołaja. Powstał on w miejscu, gdzie od wielu lat Firma Doroszko produkuje wspaniałe bombki, znane na całym świecie.
Uczestnicy wyjazdu między innymi zobaczyli pokaz dmuchania ozdób ze szkła. Dmuchanie bombek przypomina troszkę robienie baniek mydlanych - tylko temperatura pracy jest nieco wyższa - ok. 700 stopni Celsjusza. Niektórzy mogli sami wydmuchać ze szkła własną ozdobę. Każdy mógł pięknie ozdobić dwie bombki, które zabrał ze sobą do domu. Uczniowie zwiedzili galerię firmy Doroszko, gdzie obejrzeli tysiące ręcznie wykonanych ozdób. Najbardziej zachwyciła królowa lodu – Elza oraz biała suknia panny młodej. Na koniec wszyscy otrzymali ozdobne karty z okolicznościową pieczęcią, na których mogą napisać list do św. Mikołaja. Chętni zakupili w przyzakładowym sklepiku świąteczne pamiątki i zrobili zdjęcia.
Wszyscy ciekawie spędzili czas i przywieźli ze sobą fantastyczne pamiątki w postaci bombek.

 

Białostocka przygoda

28.11.2018 r. wraz z klasą V b, wczesnym rankiem, wyruszyliśmy na wycieczkę do Białegostoku.
W teatrze dramatycznym obejrzeliśmy spektakl „ W pustyni i w puszczy”, który ukazał nam, że pewne wartości są ponadczasowe i niezmienne: niezłomna wiara w istotne wartości, stawanie w obronie ich i drugiego człowieka, wzajemna ludzka odpowiedzialność za siebie, miłość i odwaga.
Potem wytężaliśmy swoje umysły , rozwiązując zagadki i łamiąc szyfry w Escape Roomie.( Escape room w Białymstoku to logiczna gra zespołowa, której uczestnicy zostają zamknięci w pokoju pełnym zagadek. Kluczem do opuszczenia pokoju jest odkrycie wszystkich tajemnic w czasie nie dłuższym niż 60 minut.)
A na koniec zużyliśmy resztki energii na trampolinach w Jumper Parku , wykonując serie salt, przewrotów i różnych akrobacji.
Po wspólnym posiłku w Mc Donalds , zmęczeni ale zadowoleni, wróciliśmy do naszych domów.

Podchody z Niepodległą w tle

Uczniowie klasy V 06 listopada 2018 r. uczestniczyli w projekcie „W tle z Niepodległą” zorganizowanym przez Panią Barbarę Wasilewską z Gminnej Biblioteki Publicznej w Płaskiej. Klasa została podzielona na 3 zespoły i miała za zadanie odnaleźć ukryte zadania związane z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszyscy z dużym zaangażowaniem rozwiązywali poszczególne zadania i wykazali się wiedzą na ten temat. Podchody zakończyły się w budynku biblioteki, gdzie uczniowie znaleźli słodkie upominki. Udział w zajęciach poszerzył wiedzę uczniów o treści patriotyczne i pozwolił miło spędzić czas.

Pamiętamy o poległych
31 .11.2018 r. w przeddzień Wszystkich Świętych klasa V a udała się do grobu poległych żołnierzy, znajdującego się w pobliżu naszej szkoły, aby uporządkować to miejsce, zapalić znicz i odmówić modlitwę „ Anioł Pański”.
Prace porządkowe oprócz podniesienia estetyki miejsca spoczynku zawierały również aspekt wychowawczy, ukierunkowany na kształtowanie postaw patriotycznych.